V Luzernu zlato, stříbro, bronz !

10.7.2006

10.07. - 07:00 Kompletní sbírku medailí a ještě čtvrté místo vybojovali čeští veslaři v posledním kole Světového poháru ve veslování v Luzernu. Zlato patří posádce čtyřce párové mužů, D.Jirka, M.Doleček ml., V.Chalupa, T.Karas, když porazila posádky GER a USA, které byly na druhém a třetím místě. Tato posádka vybojovala i celkové prvenství v letošním ročníku SP. Stříbro získala skifařka M.Knapková, když její jedinou a tradiční přemožitelkou byla Běloruska Karstenova-Chodotovičová. Bronz vybojoval skifař O.Synek, který skončil za Norem Tuftem a Drysdalem z Nového Zélandu. Do finále se ještě probojovala posádka dvojskifu žen, J.Antošová, G.Vařeková, která skončila na čtvrtém místě a  čtyřka bez korm. mužů, Neffe, Zof, Vitásek, Gruber, která byla šestá. Celkově 10.místo obsadil skifař lehké váhy J.Kopáč, 12.místo obsadila posádka dvojskifu mužů lehkých vah, Vetešník, Vabroušek. Dojka bez kormidelníka mužů Makovička, Schindler nedokončila svojí jízdu ve finále B, když se 150m před cílem "cvakla". Dvojskif mužů Hanák, Horvát nenastoupila pro zranění Horváta do finále C a čtyřka párová žen Nacházelová, Neffeová, Žižková, Bruncvíková nestačila ve skupině sedmi přihlášených posádek ani na jedinou a do finálové jízdy se neprobojovala. Více z výsledků si můžete přečíst na www.worldrowing.com

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V Luzernu zlato, stříbro, bronz !