V neděli přidali čeští veslaři v Duisburgu další tři vítězství

14.5.2019

Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com

V nedělním programu mezinárodní regaty v Duisburgu přidaly české posádky další tři prvenství. Dvě lodě dojely na pomyslných stupních vítězů.

Sobotní vítězství se podařilo zopakovat Kristýně Neuhortové a párové čtyřce mužů. Skifařka lehkých vah suverénně postoupila z rozjížďky. Kristýna si po prvním kilometru vybudovala 2,5 s náskok, který se jí i přes lehkou ztrátu podařilo udržet až do konce. Chilská soupeřka dojela 1,65 s za českou veslařkou. Párové čtyřce přibyli soupeři, takže na rozdíl od soboty museli kluci nastoupit i do rozjížďky. Tu však zvládli s velkým přehledem a z druhého místa prošli dál. Čtveřice Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček a Filip Zima se brzy usadila na čele startovního pole a svůj náskok neustále navyšovala. Cílem projela posádka vedená Janem Navrátilem s náskokem 3 s před druhými Němci a ještě více podtrhla už tak vydařený premiérový závodní víkend v této sestavě.  Na třetím místě skončila párová čtyřka Slavie.

Poslední český nedělní triumf přidal dvojskif lehkých vah. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem si z finálového závodu udělali téměř exhibici. Již v polovině trati si vezli náskok více jak 5 s, který v dalším průběhu ještě o sekundu navýšili. Z Duisburgu se tak vracejí z bilancí druhého a prvního místa, což je určitě dobrým povzbuzením do sezóny, jejímž cílem je kvalifikace na Olympijské hry 2020 v Tokiu. V nedělním závodě se výborně dařilo také dvojce bez kormidelníka žen. Sestry Žabovy, které si v lodi prohodily svá místa, snadno prošly rozjížďkou a mohly tak pošetřit síly na odpolední finále. Do toho vyrazily s předsevzetím ještě vylepšit sobotní páté místo. V polovině trati se dokonce držely těsně na druhém místě, které se jim bohužel nepodařilo uhájit až do cíle. Ale i třetí místo je skvělé. Lucce s Aničkou se především podařilo výrazně zmenšit odstup od prvních Chilanek a druhých Britek!

Povedené závody mají za sebou také tři posádky, které postoupily ve finále B. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou ve velké konkurenci vybojovaly celkově 7. místo stejně jako v sobotu. Čtyřka bez kormidelníka v rozjížďce dlouho bojovala o postup do finále. V závěru našim veslařům bohužel chyběly síly v boji se soupeři z Nizozemska. Ve finále B však loď ve složení Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal dojela druhá a po pátém místě ze soboty vybojovala osmé místo. Čtvrtý v „béčku“ a celkově desátý skončil dvojskif Jan Hájek – Jan Cincibuch.  

Další výsledky si můžete prohlédnout zde.

Velké množství fotografií najdete v tomto albu.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > V neděli přidali čeští veslaři v Duisburgu další tři vítězství

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352