V neděli přidali čeští veslaři v Duisburgu další tři vítězství

14.5.2019

Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.comwww.myrowingphoto.com
www.myrowingphoto.com

V nedělním programu mezinárodní regaty v Duisburgu přidaly české posádky další tři prvenství. Dvě lodě dojely na pomyslných stupních vítězů.

Sobotní vítězství se podařilo zopakovat Kristýně Neuhortové a párové čtyřce mužů. Skifařka lehkých vah suverénně postoupila z rozjížďky. Kristýna si po prvním kilometru vybudovala 2,5 s náskok, který se jí i přes lehkou ztrátu podařilo udržet až do konce. Chilská soupeřka dojela 1,65 s za českou veslařkou. Párové čtyřce přibyli soupeři, takže na rozdíl od soboty museli kluci nastoupit i do rozjížďky. Tu však zvládli s velkým přehledem a z druhého místa prošli dál. Čtveřice Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček a Filip Zima se brzy usadila na čele startovního pole a svůj náskok neustále navyšovala. Cílem projela posádka vedená Janem Navrátilem s náskokem 3 s před druhými Němci a ještě více podtrhla už tak vydařený premiérový závodní víkend v této sestavě.  Na třetím místě skončila párová čtyřka Slavie.

Poslední český nedělní triumf přidal dvojskif lehkých vah. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem si z finálového závodu udělali téměř exhibici. Již v polovině trati si vezli náskok více jak 5 s, který v dalším průběhu ještě o sekundu navýšili. Z Duisburgu se tak vracejí z bilancí druhého a prvního místa, což je určitě dobrým povzbuzením do sezóny, jejímž cílem je kvalifikace na Olympijské hry 2020 v Tokiu. V nedělním závodě se výborně dařilo také dvojce bez kormidelníka žen. Sestry Žabovy, které si v lodi prohodily svá místa, snadno prošly rozjížďkou a mohly tak pošetřit síly na odpolední finále. Do toho vyrazily s předsevzetím ještě vylepšit sobotní páté místo. V polovině trati se dokonce držely těsně na druhém místě, které se jim bohužel nepodařilo uhájit až do cíle. Ale i třetí místo je skvělé. Lucce s Aničkou se především podařilo výrazně zmenšit odstup od prvních Chilanek a druhých Britek!

Povedené závody mají za sebou také tři posádky, které postoupily ve finále B. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou ve velké konkurenci vybojovaly celkově 7. místo stejně jako v sobotu. Čtyřka bez kormidelníka v rozjížďce dlouho bojovala o postup do finále. V závěru našim veslařům bohužel chyběly síly v boji se soupeři z Nizozemska. Ve finále B však loď ve složení Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal dojela druhá a po pátém místě ze soboty vybojovala osmé místo. Čtvrtý v „béčku“ a celkově desátý skončil dvojskif Jan Hájek – Jan Cincibuch.  

Další výsledky si můžete prohlédnout zde.

Velké množství fotografií najdete v tomto albu.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > V neděli přidali čeští veslaři v Duisburgu další tři vítězství
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352