V Poznani Knapková třetí

10.5.2004

V Poznani Knapková třetí

I když na prvém kole Světového poháru v Poznani nestartovaly tři  české neděje pro OH 2004 (2xm,4xm a 2-m) obsadily české posádky v Poznani tři finálová umístění.

 

Skif žen

Mirka Knapková startovala proti svým dvěma přemožitelkám z MS 2003. Mistryni světa Bulharce Neykové  a stříbrné Němce Rutschow-Stomporowski. Třetí z MS 2003 Běloruska Karsten nestartovala. Knapková třetím místem potvrdila, že patří i letos mezi čtyři nejlepší skifařky světa.

Skif mužů

Překvapivým vítězem závodu byl J.Jaanson z Estonska, sedmý z MS 2003. Za Jaansonem se umístili Hacker, Cop a Tufte.V.Chalupa nestačil na své finálové soupeře již od startu a obsadil šesté místo.  Překvapením bylo páté místo nové tváře mezi skifaři Švýcara A.Vonarburga.

Dvojskif mužů lehké váhy

Česká posádka M.Vabroušek,V.Maleček  byla v Poznani velkým a příjemným překvapením. Probojovala se do finále, kde obsadila páté místo. Před českou posádkou  byly posádky již kvalifikované na OH 2004. To znamená, že v červnu v Lucernu má česká posádka velkou šanci se dodatečně na OH 2004 probojovat. Z Lucernu postupují čtyři posádky.

Dvojskif žen

V Poznani startovala posádka I.Neffeová,M.Migotová, které se neprobojovaly dále z opravných jízd, kde obsadily poslední místo. Největšími adeptkami na dvě volná místa pro OH 2004 jsou veslařky BUL a FRA, které se probojovaly do finále, dále posádky NED a CHN, které startovaly ve finále B.

Čtyřka bez mužů lehké váhy

Startovala ve složení M.Švrček,J.Vetešní,O.Vetešník a J.Kopáč. Posádka obsadila poslední místo v opravné jízdě a z bojů v semifinále byla vyřazena. Největšími adepty na dvě volná místa pro OH 2004 je posádka POL, která se probojovala do finále a posádky AUT,SCG,FRA a ESP, které startovaly ve finále B.

Osmiveslice

Česká osmiveslice nestačila ani v jednom ze svých dvou vystoupení v Poznani na sedm startujících osmiveslic. Jak v rozjížďce, tak v opravné jízdě dojela se značným odstupem od předposlední posádky. Největším adeptem na dvě postupová místa pro OH 2004 je posádka ROM, která zvítězila a posádky NED a CRO, které se probojovaly do finále.

Podrobné výsledky si můžete přečíst na www.worldrowing.com

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V Poznani Knapková třetí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352