Václav Zitta statečně bojoval na prvních WORLD URBAN GAMES

17.9.2019

Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing
Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing

Trenažérový specialista Václav Zitta se od pátku do neděle zúčastnil prvního ročníku WORLD URBAN GAMES v Budapešti, v rámci kterých bylo jedním z ukázkových sportů také veslování na trenažéru. 8 žen a 8 mužů absolvovalo během tří dnů 6 zkoušek v různých formátech závodů na různé vzdálenosti.

Závodníci začali testem na 6000m, během kterého měli povoleno jet frekvencí maximálně 14 temp za minutu. Za každé překročení této frekvence byli penalizováni trestnými sekundami. Veslař pražské Slavie dosáhl celkového průměru 1:51,5. Velké množství nasbíraných trestných sekund však jeho čas srazilo na 22:18,3, což bohužel stačilo pouze na poslední 8. místo. Václav tak hned v první disciplíně nabral výraznou bodovou ztrátu. Druhá výzva mu však seděla mnohem lépe. Úkolem bylo během 10 temp vytáhnout co nejvyšší číslo ve wattech. Každý soutěžící měl dva pokusy. Vaškovi se podařilo dosáhnout na 1167w, což mu zajistilo čtvrté místo v pořadí II. testu. Na posledním místě celkového pořadí tak zmírnil svoji ztrátu. Vítězný Josh Penrice zvládl 1308w.  

Sobotní program začal sprinterskou pyramidou, na kterou si náš zástupce věřil. Čtvrtfinále se jelo na 200m, následovalo semifinále na 500m a ve finále nejlepší dva veslaři soupeřili na vzdálenosti 800m. Český reprezentant bohužel prohrál hned v prvním kole s Němcem Saricem o 0,3s. Z nepostupujících závodníků do semifinále ale zajel nejrychlejší čas, díky čemuž vybojoval 5. místo. Větší příděl bodů zajistil Václavovi posun v celkovém pořadí na šestou příčku. Druhá disciplína sobotního dne spočívala v 35 - ti minutovém závodě, během kterého po každé pětiminutovce vypadl veslař s nejmenším počtem ujetých metrů za daných pět minut. Očekával se tak obrovský taktický boj. Václav začal první úsek pomaleji než jeho soupeři, v závěru však výrazně zrychlil s cílem nevypadnout hned v úvodním kole! Tvrdě atakoval sedmého Lianga Zhanga z Číny. Letošní mistr světa na dvojskifu však včas zareagoval a s českým závodníkem srovnal krok. Oba ujeli shodný počet metrů a rozhodčí se rozhodli nikoho nevylučovat. Ve druhé pětiminutovce však již odchovanec veslařského klubu v Děčíně soupeřům nestačil a společně s legendárním Pavlem Shurmeiem z Běloruska vypadl. Naopak asijského veslaře finiš na konci první části nastartoval až k vítězství v této výzvě. Po sobotě tak Václav Zitta figuroval na osmém místě celkového pořadí.

Závěrečný den odstartovala štafeta na 10 000m, během které se členové čtyřčlenných týmů střídali po 250m. Vašek se octil v hodně silné skupině. Vesloval společně s ukrajinskou trenažérovou hvězdou Olenou Buryak, která vévodila průběžnému pořadí ženského závodu. K nim se přidal také vedoucí muž celkového pořadí, Josh Penrice. A tuto trojici doplnila čínská veslařka Jing Sun. Síla takto poskládaného týmu se naplno projevila v závodě, když 10 000m zvládl průměrem 1:27,4 za 29:08,1. Tento výsledek opět pomohl Václavovi k posunu výsledkovou listinou, tentokrát na sedmou pozici. V závěrečné zkoušce však Václav své postavení neudržel. V 6 - ti minutovém závodě měli všichni veslaři zakryté displeje a viděli jen čas. Do konečného bodového hodnocení závodníci dostali 3 body za každou spálenou kalorii. Český veslař obdržel 531 bodů a v celkovém hodnocení obsadil osmou pozici o 37 bodů za sedmým Paulem Marcy z USA. Z celkového vítězství se radovali Vaškovi kolegové z vítězné štafety, Olena Buryak mezi ženami a Josh Penrice z Velké Británie.    

Soubor:konecneporadimuzi.pdfPopis: Soubor:konecneporadizeny.pdfPopis:

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > Václav Zitta statečně bojoval na prvních WORLD URBAN GAMES

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352