Velká sláva proběhla minulou sobotu v Berouně

20.9.2019

Významné jubileum oslavili minulý víkend veslaři v Berouně. V loděnici na Štulovně si v sobotu připomněli 20 let od vzniku místního veslařského klubu. A oslava to byla velkolepá, ve znamení přátelské atmosféry! Byla pojata především jako představení veslování pro veřejnost. Příchozí návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu fotografií zachycujících 20 let činnosti klubu. Hned při vstupu do loděnice přivítala všechny přítomné kulisa kempového přívěsu vyrobená podle skutečné fotografie. Přívěs totiž sloužil 10 let jako jediné zázemí trénujících veslařů, než jej v roce 2009 nahradila současná stavba. Na břehu Berounky nemohli chybět ani významní hosté v čele s legendárním skifařem, Václavem Chalupou. Toho doplnili předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, předseda ČVS Dušan Macháček, nebo třeba také bývalý ministr zdravotnictví a veslař Leoš Heger.   

Na břehu probíhala soutěž na veslařském trenažéru. O zahájení programu se postaral vyřazovací závod dvojskifů, ve kterém si vždy jeden seniorský veslař vylosoval mladší žačku nebo žáčka. Do finálového souboje se probojovaly posádky - Tereza Lamprechtová s Aničkou Čechovou,  Michal Vabroušek s Robinem Rýdlem a Václav Chalupa s Žofií Radechovskou.  Nejtěsnějším rozdílem závod na 200m vyhrála posádka Robin Rýdl s Michalem Vabrouškem před Václavem s Žofií. Na třetím místě dojely Tereza s Aničkou.

Následovalo defilé, kdy vyjely na vodu lodě klubu tak, aby se představily divákům všechny lodní disciplíny od cvičných lodí až po osmiveslice, které již jsou v Berouně 3!  Následovalo vystoupení Václava na mořském skifu, kdy před diváky projížděl vlny, které mu ochotně vyráběl záchranný člun.  Nakonec si veřejnost mohla vyzkoušet veslování na vlastní kůži, což bylo hojně využito a kladně oceněno. 

Největší zásluhu na vzniku a rozvoji veslařského sportu v Berouně nese předseda klubu Jaroslav Sehnoutka, který zdejší oddíl v roce 1999 založil. Po zásluze byl v letošním roce vyhlášen sportovní osobností Berounska.

Více fotografií z celé sobotní oslavy najdete ve fotogalerii.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Velká sláva proběhla minulou sobotu v Berouně

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352