Velmi úspěšný BaselHead - české osmy přivezly osm medailí

19.11.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

V sobotu se v Basileji uskutečnil 9. ročník distančního závodu BaselHead. 139 přihlášených lodí stanovilo nový rekord stále populárnější akce. Jako již každý rok se do Švýcarska vydal také velký počet posádek z České republiky. A na oblíbeném závodě se jim dařilo skvěle. Celkem osm českých osmiveslic si v chladném, ale slunečném počasí dojelo pro medaili. Absolutní nadvládu v tomto 6,4km dlouhém závodě předvedli hlavně junioři a juniorky.

Závod juniorů ovládlo společenství Dukly Praha, Přerova, Otrokovic, Lysé nad Labem, Hodonína, Blesku a VK Smíchov. Posádka v sestavě Tomáš Jelínek, Tomáš Šišma, Aleš Pospíšil, Václav Baldrián, Radim Hladík, Vojtěch Kovařík, Tomáš Mráz, Viktor Wallisch s kormidelnicí Eliškou Olivíkovou atakovala 20-ti minutovou hranici a zvítězila o necelých 20s před soupeři z ČVK Praha a Blesku Praha. Absolutní český triumf jistila z třetího místa loď Slavie Praha.

Stejným způsobem se dařilo také juniorkám. Z vítězství se radovalo společenství SK Hamr, VK Blesk a ČVK Pardubice o necelých 7s před dalším společenstvím z Česka. Také na třetím místě dojela česká děvčata o necelou 1s před domácími juniorkami z Basileje. Ceny i prize money za první místo si domů odvezly Eliška Podrazilová, Sarah Erika Pechová, Anna Šantrůčková, Zuzana Štěpánková, Nikola Kropáčková, Veronika Skružná, Nikola Vičíková, Barbora Podrazilová a kormidelnice Vanda Nejedlová.

V seniorských kategoriích dojeli shodně na druhých místech ženy Slavie a muži Dukly Praha. Dukla přidala ještě druhé místo ve sprintu na 350m. Veslařky Slavie se snažily prodloužit svoji vítěznou sérii v tomto závodě, když předchozích sedm ročníků patřilo jim. Bohužel britský reprezentační tým, který využil poměrně menšího stavu vody ke stanovení nového traťového rekordu, byl nad jejich síly. I tak je druhé místo, o které se zasloužila Zuzana Valsová, Monika Nováková, Zuzana Nečasová, Anna Žabová, Marie Jurková, Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová, Lucie Žabová společně s kormidelnicí Monikou Perglerovou, skvělé! Také elitní loď Dukly zajela dokonce dva výborné závody. V obou případech nestačila jen na nejlepší osmiveslici na světě z Německa. Do této lodě usedli Jakub Grabmüller, Matěj Tikal, Matěj Mach, Martin Musil, Petr Melichar, Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Lukáš Helešic a kormidelnice Tereza Kociánová.  

Kompletní výsledky klasického závodu jsou zde a sprintů tady.  

Více fotek najdete ve fotogalerii.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Velmi úspěšný BaselHead - české osmy přivezly osm medailí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352