Veslaři kategorie sen A a U23 byli velmi úspěšní v evropské konkurenci na regatě v belgickém Ghentu

13.5.2024

Veslaři kategorie sen A a U23 byli velmi úspěšní v evropské konkurenci na regatě v belgickém Ghentu
Veslaři kategorie sen A a U23 byli velmi úspěšní v evropské konkurenci na regatě v belgickém Ghentu

O víkendu (11.-12. května) závodili juniorští veslaři se soupeři z Evropy v Brně a zároveň skupina sen A a U23 v belgickém Ghentu.

Pro některé veslaře se stala belgická regata testem úrovně posádky, která byla složena po jarních kontrolních závodech. Pro mnohé tedy očekávání a poměření sil s mezinárodní konkurencí v premiéře. Postupový klíč byl neúprosný. Závodilo se pouze v pětidráze a postupoval vždy vítěz, do zbytku pole se doplňovaly posádky časem. 

Vítězství slavil dvojskif ve složení Miroslav Vokálek a Vít Baldinus (2x U23). Vít Baldinus komentuje závod: „I přes náročné podmínky na kanále máme radost z toho, co jsme předvedli. Z výhry na dvojskifu proti velké konkurenci máme obrovskou radost. Na párovce nás bohužel v závěru Francouzi udolali, i tak máme ze závodu dobrý pocit.“ 

Párová čtyřka mužů U23 startovala ve složení Vít Baldinus, Miroslav Vokálek, Martin Ježek a Michal Zindulka (3. místo).

Vítězství slavila i párová čtyřka žen. Společně veslařky komentovaly svůj výkon a hodnotily závody: „Na to, že to byly naše první společné závody na párovce, tak jsme je zvládly velmi dobře. V sobotu jsme měly štěstí na rozjížďku a odpoledne jsme ve finále dokázaly podat pěkný vyrovnaný výkon. I přes ne úplně příznivé podmínky jsme zvládly slušně odstartovat a náskok na soupeřky udržet až do cíle. V neděli jsme se trošku plácaly, i podmínky byly horší. Nicméně do odpoledního finále jsme šly velmi bojovně a podaly náš maximální výkon. Ten bohužel na Polky nestačil. Nicméně jsme získaly cenné zkušenosti, zjistily, na čem ještě zapracovat a těšíme se na další závody!“

Párová čtyřka žen: Veronika Činková, Alžběta Zavadilová, Tereza Janštová, Sofie Kubátová.

Velmi úspěšné byly i ženy na dvojskifu. Stříbro získala posádka Barbora Podrazilová-Valentýna Solařová, bronz pak brala loď ve složení Marie Doležalová-Veronika Zámostná. 

Skifař Jan Chládek získal bronz. Jan Chládek je zástupce kategorie sen A a zároveň aspirant akademické reprezentace, kterou letos čeká Akademické mistrovství světa v Rotterdamu. Honza hodnotil své závody: „Celkově jsem se závoděním asi spokojený. Podmínky nebyly rozhodně lehké a k hezkému veslování to mělo docela daleko. V sobotu jsem postupoval do finále až časem. Ve finále se mi úplně nepodařilo vypořádat se silným protivětrem a pole mi poměrně brzo odjelo. V neděli se mi povedlo poměrně s klidem vyhrát rozjížďku, ale pojetí nebylo nejlepší. Přistoupili jsme proto ke změně nastavení lodě. V odpoledním finále mě čekali, kromě jednoho závodníka, stejní soupeři jako v sobotu. Docela dlouho jsme se přetahovali s Britem o třetí pozici, ale povedlo se mi ho za polovinou zlomit, a ještě takřka přefinišovat druhého Francouze."

Noncox mužů ve složení Slavík, Janeček, Krůza a Pfeifer vybojoval v neděli stříbro, bronz pak získala posádka Honig, Sedlák, Dočekal a Panchártek. 

Pro lepší orientaci v umístění všech posádek sobotních a nedělních jízd doporučujeme nahlédnout do výsledků ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Veslaři kategorie sen A a U23 byli velmi úspěšní v evropské konkurenci na regatě v belgickém Ghentu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352