Veslaři Slavie a Hamru trénují v krásném prostředí Slapské přehrady

29.3.2018

Všechny oddíly se snaží každoročně strávit jaro na soustředění s možností naveslování spousty kilometrů. Někteří to řeší zahraničními pobyty, ponejvíce v teple. Letošní jaro, dle fotek, nebylo příznivé ani po Evropě ve zdánlivě teplejších oblastech. VK Slavia a SK Hamr vyrazili na soustředění na slapský Oboz. Dle počasí šlo opět o překonávání nekomfortu. Bohužel začátek tohoto roku je velmi chladný. Rok 2017 byl náročný na vítr a celé jaro profoukalo. Tento rok ne a ne přijít jaro a teplé počasí. Ráno se stávalo, že na řece ležela vrstva ledu. Byli jsme omezeni na veslování jen v určitých místech, či si zkusili slalom mezi ledy. Na nadšení z jarního veslování to neubralo. Všechny už stejně štve to tahání za řetěz a velmi zábavná podívaná na displej.

Prvním závodem pro většinu bude šestikilák v Hoříně. Určitě je tedy dobré veslovat na „dlouhé vodě“ a mít naveslované kilometry bez otoček s možností úseků nad 10min. Slapy jsou ideálním místem, pokud vyrážíte s oddílem mládeže a nejste podpořeni finančně movitějšími rodiči či sponzory. Areál na Obozu vylepšil i možnost cvičení. Lze využít hřiště a nově konstrukci na TRX. Okolní příroda umožňuje běh mimo silnici. VK Slavia se dopravuje na toto soustředění na kole. Pokud by i jiný oddíl uvažoval o tomto místě, kapacita je přes 100 lůžek. V chatičkách. Přímotopy jsou na každé chatce. A co je velmi pozitivní, hladem zde opravdu nikdo netrpí. Mezi všemi jídly jsou k dispozici svačiny. Porce u hlavních jídel jsou velmi velké a vždy si lze přidat.

Závěrem…spokojený, uveslovaný, usportovaný a najedený veslař.

Martina Součková

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Veslaři Slavie a Hamru trénují v krásném prostředí Slapské přehrady
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352