Veslaři Slavie a Hamru trénují v krásném prostředí Slapské přehrady

29.3.2018

Všechny oddíly se snaží každoročně strávit jaro na soustředění s možností naveslování spousty kilometrů. Někteří to řeší zahraničními pobyty, ponejvíce v teple. Letošní jaro, dle fotek, nebylo příznivé ani po Evropě ve zdánlivě teplejších oblastech. VK Slavia a SK Hamr vyrazili na soustředění na slapský Oboz. Dle počasí šlo opět o překonávání nekomfortu. Bohužel začátek tohoto roku je velmi chladný. Rok 2017 byl náročný na vítr a celé jaro profoukalo. Tento rok ne a ne přijít jaro a teplé počasí. Ráno se stávalo, že na řece ležela vrstva ledu. Byli jsme omezeni na veslování jen v určitých místech, či si zkusili slalom mezi ledy. Na nadšení z jarního veslování to neubralo. Všechny už stejně štve to tahání za řetěz a velmi zábavná podívaná na displej.

Prvním závodem pro většinu bude šestikilák v Hoříně. Určitě je tedy dobré veslovat na „dlouhé vodě“ a mít naveslované kilometry bez otoček s možností úseků nad 10min. Slapy jsou ideálním místem, pokud vyrážíte s oddílem mládeže a nejste podpořeni finančně movitějšími rodiči či sponzory. Areál na Obozu vylepšil i možnost cvičení. Lze využít hřiště a nově konstrukci na TRX. Okolní příroda umožňuje běh mimo silnici. VK Slavia se dopravuje na toto soustředění na kole. Pokud by i jiný oddíl uvažoval o tomto místě, kapacita je přes 100 lůžek. V chatičkách. Přímotopy jsou na každé chatce. A co je velmi pozitivní, hladem zde opravdu nikdo netrpí. Mezi všemi jídly jsou k dispozici svačiny. Porce u hlavních jídel jsou velmi velké a vždy si lze přidat.

Závěrem…spokojený, uveslovaný, usportovaný a najedený veslař.

Martina Součková

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Veslaři Slavie a Hamru trénují v krásném prostředí Slapské přehrady

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352