Veslaři Slavie s přehledem vyhráli 108. UNIQA Primátorky

20.9.2021

📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

Neslavnější veslařský závod na území Česka zná své vítěze. Všemi očekávaný souboj mužských osem o Primátorský štít ovládla favorizovaná posádka Slavie. Sestava Filip Zima, Jan Hájek, Adam Kulhánek, Jan Chlebovský, Petr Melichar, Ruslav Vikol, Tomáš Zobal, Daniel Nosek a kormidelnice Martina Součková nenechala od startu nikoho na pochybách, že míří za triumfem. Již do zatáčky si vybudovala náskok před svými největšími soupeři a cílem projela s komfortním náskokem 3,3s před lodí složenou z veslařů Slavie a Přerova. „Byl to parádní závod. V sobotu to nebylo ono, po rozjezdu jsme nevěděli, zda máme šetřit síly nebo ne. Dnes jsme si ale řekli, že do toho šlápneme a vyhráli jsme docela o hodně," řekl v cíli Filip Zima agentuře ČTK. Třetí místo uhájilo společenství ČVK Praha a Mělníku před lodí Hamru. Finálové pole uzavřeli závodníci VK Bohemians.

Také v ženském závodě se z vítězství radovala favorizovaná posádka. Veslařky SK Hamr spojily své síly se dvěma italskými reprezentantkami z klubu Canottieri Lario. Tato volba se ukázala jako správná, protože česko-italská spolupráce finálovému závodu dominovala. Cenné vítězství tak mohou slavit Veronika Zámostná, Greta Parravicini, Elisa Grisoni, Kateřina Hartmanová, Anna Šantrůčková, Pavlína Žižková, Valentýna Solařová, Ester Hajnovičová a Barbora Matoušová na kormidle. Druhý VK Blesk ztratil na vítězky více jak 13s. Pro třetí místo si dojely veslařky ČVK Pardubice. Souboj o čtvrté místo ve finále ženských osmiveslice nebyl jen bojem o co nejlepší pozici, ale zároveň se také rozhodlo o nejlepší posádce juniorek. Tou se nakonec stalo společenství Lodních sportů Brno s Olomoucí, které o necelých 6s předčilo loď Slavie a Lysé nad Labem.

Skifařské závody mají staronové vítěze. Lenka Antošová uspěla ve skifu žen o Stuhu Podolí potřetí v kariéře. Jan Potůček navázal na rok 2019 a podruhé zvítězil v Jarním skulérském závodu Rösslera – Ořovského.

Vítězství v závodech osem dorostenců a juniorů si mezi sebe rozdělily čisté posádky z Veslařského ostrova. Nejprve 34. ročník osem dorostenců o Cenu Vltavy, Memoriál J. Gottwalda ovládli mladí veslaři pořádajícího Blesku. Navázali na ně jejich sousedi z ČVK Praha, kteří byli nejrychlejší v 64. ročníku o Zlaté veslo hl. města Prahy. Vítězství v závodě dorostenek míří na Moravu. Konkrétně do Olomouce a Břeclavi.

V jubilejním 10. ročníku osem starších žáků o Pohár starosty MČ Praha 5 uspěla souhra mladých zástupců Slavoje Litoměřice a ČVK Pardubice. Mezi stejně starými dívkami se radovaly veslařky Vajgaru Jindřichův Hradec společně s SK Hamr. Spojení Vajgaru s některým z pražských oddílů bylo úspěšné hned dvakrát. 12. ročník osem mužů Masters na gigových lodích vyhráli dva veslaři z Jindřichova Hradce s kolegy ze Slavie Praha.

Výsledky 108. UNIQA Primátorek

Kompletní fotogalerie z nedělního programu

Vítězové 108. UNIQA Primátorek

9. ročník osem starších žákyň o Plaketu starosty MČ Praha 4

VK Vajgar Jindřichův Hradec/ SK Hamr

MIKULÍKOVÁ Eliška - COMSTOCK Mary - DĚDKOVÁ Alžběta - VRBOVÁ Veronika - TŮMOVÁ Karolína

TŮMOVÁ Tereza - ŠORŠOVÁ Lucie - HRŮŠOVÁ Adéla - ŠUMANOVÁ Sofie (c)

10. ročník osem starších žáků o Pohár starosty MČ Praha 5

Slavoj Litoměřice/ ČVK Pardubice

BRABEC Mikoláš - ŠVAGROVSKÝ Oliver - LACKO Jan - HOUŽKA František - ŠVÁB Micha

LUKEŠ Filip - ŠENKÝŘ Vojtěch - MUK Tadeáš - HŘÍBALOVÁ Vanda (c)

21. ročník osmy dorostenek

VK Olomouc/ SVK Břeclav

HRUBÁ Vendula - GROSSERTOVÁ Ellen - HOLČÁKOVÁ Markéta - SNOPKOVÁ Gabriela - HOCKADAY Hana - ULIČNÁ Michaela - RULFOVÁ Kateřina - SLEPIČKOVÁ Eva - LORENC František (c)

34. ročník osem dorostenců o Cenu Vltavy, Memoriál J. Gottwalda

VK Blesk

KOZÁK Filip - SYRŮČEK Jakub - GALYAŠ Pavel - DOBIÁŠ Petr - VLČEK Matěj

VÁGNER Matěj - JANDL Jáchym - NOVOTNÝ František - ZELENKOVÁ Barbora (c)

12. ročník osem mužů Masters na gigových lodích

VK Slavia/ Vajgar Jindřichův Hradec

MAK Jiří - ZITTA Václav - LORENC Pavel - ŠULC Josef - KNOPP Jiří

DRNEK Tomáš - MÁTL Petr - BLAHOUT Rostislav - DRDÁKOVÁ Hana (c)

64. ročník o Zlaté veslo hl. města Prahy

ČVK Praha

HANZEL Daniel - GUBIEN Marek - FOJTÍK Martin - LOŽEK Samuel - RŮŽIČKA Hugo

JANÁČ Kryštof - BÁRTEK Martin - VAKOČ Martin - PERGLEROVÁ Monika (c)

63. ročník skifu žen o Stuhu Podolí

VK Slavia

ANTOŠOVÁ Lenka

82. ročník osem žen

SK Hamr/ Canottieri Lario

GRISONI Elisa - SOLAŘOVÁ Valentýna - ŽIŽKOVÁ Pavlína - PARRAVICINI Greta - HARTMANOVÁ Kateřina

ŠANTRŮČKOVÁ Anna - ZÁMOSTNÁ Veronika - HAJNOVIČOVÁ Ester - MATOUŠOVÁ Barbora (c)

Nejrychlejší osma juniorek

LS Brno/ VK Olomouc

LEVÍČKOVÁ Veronika - HOPLÍČKOVÁ Eliška - PAZOURKOVÁ Zuzana - PŘIKRYLOVÁ Anna - BOUŠKOVÁ Lenka - STUDENÁ Lenka - BROKEŠOVÁ Adéla - SLEPIČKOVÁ Jana - KAMÍNEK Tadeáš (c)

122. ročník skifu mužů Jarní skulérský závod Rösslera – Ořovského

Dukla Praha

POTŮČEK Jan

108. ročník osem mužů o Primátorský štít

VK Slavia

ZIMA Filip - HÁJEK Jan - KULHÁNEK Adam - CHLEBOVSKÝ Jan - MELICHAR Petr

VIKOL Ruslan - ZOBAL Tomáš - NOSEK Daniel - SOUČKOVÁ Martina (c)

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Primátorky > 2021 > Veslaři Slavie s přehledem vyhráli 108. UNIQA Primátorky