Veslaři v Brandýse nad Labem slavnostně otevřeli zrekonstruovanou loděnici

16.5.2019

Po mnohaletém snažení se veslaři v Brandýse nad Labem dočkali nově nově zrekonstruované loděnice. Dnes odpoledne ji slavnostně otevřel předseda KV Kondor Ondřej Synek, který se výraznou měrou zasloužil o získání dostatečného množství financí. „S projektem jsme začali už někdy v roce 2008. Bylo to složité, žádali jsme o dotace a povedlo se to až na čtvrtý pokus. Všichni jsme dobrovolníci. Já sportuji, ostatní kluci chodí do práce. Nebylo to jednoduché,“ neskrýval svoji spokojenost trojnásobný olympijský medailista.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo také několik představitelů politické scény. Pásku nově zrekonstruované loděnice společně s Ondřejem Synkem přestihli předseda vlády Andrej Babiš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička a starosta města Brandýs nad Labem Vlastimil Picek.   

Stará dřevěná loděnice zde stála od 40. let minulého století. Po rekonstrukci je dostatečně velká, má variabilní systém uložení lodí. Vejde se jich tam zhruba 70, což je ideální kapacita pro místní oddíl. Klub v Brandýse má aktuálně 85 dětí do 18 let a 40 dospělých. „Jsem z toho nadšený, loděnice bude plnit svůj účet pro několik dalších generací. Jsme rádi, že se nám konečně povedlo všechno dotáhnout,“ dodal na závěr pětinásobný mistr světa, který v Brandýse nad Labem vyrostl a nastartoval svoji hvězdnou kariéru. Zrekonstruovaná loděnice je ale teprve začátek velkého projektu. Dalším cílem místních veslařů je vybudování šaten se sociálním zařízením, posilovny a “trenažérovny“, aby i v zimě mohli trénovat ve svém a nemuseli navštěvovat sportovní prostory ve městě.

Reportáž ze slavnostního otevření televize Prima si můžete prohlédnout zde.    

Foto: Lukáš Šonský   

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Veslaři v Brandýse nad Labem slavnostně otevřeli zrekonstruovanou loděnici

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352