Veslaři VŠB-TU Ostrava oslavovali univerzitní sport

28.4.2022

Letošní Sportovní den VŠB – Technické univerzity Ostrava se konal 27. 4. 2022 jako součást oslav 70. výročí založení kateder tělesné výchovy na českých univerzitách. Pan rektor prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. vypsal rektorské volno a v nabídce 15 druhů sportu pro studenty a zaměstnance VŠB-TUO tradičně nemohlo chybět veslování.

„Pravidelně sice pořádáme v rámci Sportovního dne první jarní akci na vodě – závod „Okolo ostrova“ pro skify a čtyřky na trati 3 000 m, ale letos nás vyhnaly stále probíhající práce na rekultivaci břehů hlučínské štěrkovny zpět k trenažérům,“ vysvětlil na úvod Mgr. Jiří Žídek, předseda veslařského oddílu VSK VŠB-TUO. „Práce potrvají až do konce roku 2022, všechny vodní sporty mají přerušenou činnost, takže jsme se v tréninku dlouhodobě zaměřili na přípravu na trenažérech. Koncepce letošního Sportovního dne byla zaměřena na oslovení nových zájemců o veslařský sport na jednotlivých fakultách univerzity (7 fakult), závodily mezi sebou fakultní čtyřky na SLIDECH. Pravidla soutěže byla stejná jako při Poháru univerzit nebo při akademickém MČR, vítězem se stává ta čtyřka, která ujede za čtyři minuty nejvíce metrů.“

V kategorii mužů zvítězila posádka strojní fakulty Filip Rukriegel, Matěj Hlubek, Stanislav Brožek, Jiří Vaněk výkonem 4570 metrů, za nimi se umístili studenti fakulty elektrotechniky a informatiky (4478 metrů) a třetí skončili stavaři se 4293 metry.

V kategorii žen byla nejlepší posádka ekonomické fakulty Tereza Pukowská, Aneta Flísková, Eliška Gončárová a Klára Šimková, která ujela za čtyři minuty celkem 3025 metrů.

Regata na veslařských trenažérech měla výbornou atmosféru, byla skvělou propagací univerzitního veslování a přilákala nové zájemce o veslařský sport.

Autor: Mgr. Jiří Žídek, zást. ved. ITVS VŠB-TU Ostrava

Fotky: Stanislav Svák a Jan Majer, oddíl veslování VSK VŠB-TU Ostrava 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Veslaři VŠB-TU Ostrava oslavovali univerzitní sport

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352