Veslaři VŠB-TU třikrát akademickými mistry ČR

6.12.2006

Úspěchem pořádající VŠB-TU Ostrava skončil tradiční, již 14.otevřený Přebor VŠB-TU ve veslování na trenažéru,  který byl letos také akademickým mistrovstvím ČR. Veslaři dokonale využili domácí prostředí a získali 3 akademické tituly ze čtyř! V kat.ženy lehká váha (do 61 kg) získala titul Martina Cajtchamlová, v ženách Pavlína Žižková v nejhodnotnějším čase regaty (6:50,2 min.) a v mužích Dalibor Stejskal. Pouze v kat.muži lehká váha se radoval Miroslav Vraštil z UP Olomouc, který stejně jako Žižková obhájil svůj titul z loňska."Úroveň letošní regaty byla velmi dobrá, potěšil mě jak počet aktivních závodníků, tak i zájem diváků, " hodnotil průběh soutěže ředitel regaty Mgr.Jiří Žídek. "Chtěl bych poděkovat zástupcům vedení VŠB-TU, prorektoru Doc.Kebovi, který také sám závodil a předával ceny vítězům a prorektoru Prof. Strnadelovi za pomoc s technickým zajištěním regaty. To letos bylo plně v rukou profesionálů z firmy Šport C2 z Banské Bystrice a s roky minulými šlo o 100% nahoru!". V soutěžích otevřeného Přeboru VŠB-TU startovalo v 10 kategoriích 69 závodníků, přišli mladí veslaři z VK Hodonín (2 vítězství), VK Perun Ostrava (1 vít.), startovali tradičně cyklisté z SK Jiří Team (2 vít.),maratonci z X-AIR Ostrava, lyžaři běžci VSK VŠB-TU, plavci KPS Ostrava i hasiči HZSMSK Ostrava."Byl to jeden z nejpovedenějších ročníků, akci skvěle moderoval Honza Gavelčík a soutěž gradovala poslední jízdou kat.mužů, kde triumfoval rozdílem 0,1 s Dalibor Stejskal před Danielem Bekešem! Závěr této jízdy byl opravdu strhující a diváci si přišli na své ,"řekl Mgr.Žídek. Dalším závodem veslařů VŠB-TU bude 3.kolo Českého poháru 14.1.2007 v Praze a hned nato, 19.1.2007 se zúčastní tým VŠB-TU maratonu "Men´s Health Challenge 2007" na trati 42 195 metrů. Loni v tomto závodu skončilo smíšené družstvo ostravských akademiků na 3.místě, letos s novými posilami myslí na vítězství! Výsledky si můžete prohlédnout zde. Jiří Žídek

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Veslaři VŠB-TU třikrát akademickými mistry ČR