Veslařské hvězdy se rozloučí s kariérou Ondřeje Synka při exhibičním závodě

13.9.2022

Součástí mistrovství světa bude exhibiční rozloučení s kariérou Ondřeje Synka, pětinásobného mistra světa a držitele tří olympijských medailí. Závod na 500 m s největšími soupeři, které Ondra potkal během své kariéry se pojede ve finálový den šampionátu 25. září odpoledne, před posledním medailovým ceremoniálem osmy žen.

Všichny pozvané veslařské hvězdy potvrdily svou účast a podle svých slov se hodně těší.
A kdo je na seznamu? Dvojnásobní olympijští šampioni Mahé Drysdale z Nového Zélandu a Olaf Tufte z Norska. Bronzový olympijský medailista z Londýna, Brit Alan Campbell. Švéd Lassi Karonen, který byl v Londýně čtvrtý. A Slovinec Iztok Čop, olympijský šampion ze Sydney na dvojskifu a pozdější světový šampion na skifu.

Pětinásobný mistr světa a trojnásobný olympijský medailista ukončil kariéru vloni poté, co nejdřív nevyšel pokus na dvojskifu s Jakubem Podrazilem. Následně se rozhodl nestartovat ani na olympiádě v Tokiu na skifu a ukončil kariéru. Na letošním světovém šampionátu v Račicích tak už bude ve své nové funkci sportovního ředitele Českého veslařského svazu.

„Mrzí mě to, ten konec kariéry byl takový, jaký byl, opravdu jsem nemohl. Doufám, že si trošku zazávodím během exhibice,“ uvedl Ondra Synek. „V lodi jsem rok neseděl, asi bych si to měl před tím vyzkoušet, jestli jsem to nezapomněl. Ale mám velký náskok. Psal mi Alan Campbell,  že v lodi neseděl šest let, ten má víc co dohánět.“

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > MS 2022 > Veslařské hvězdy se rozloučí s kariérou Ondřeje Synka při exhibičním závodě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352