Virtuální Mistrovství ČR ozdobil nový český rekord!

15.2.2021

Tomáš PanchártekTomáš Panchártek
Tomáš Panchártek
Veslařky z Ústí nad LabemVeslařky z Ústí nad Labem
Veslařky z Ústí nad Labem

V sobotu 13. února 2021 se uskutečnilo historicky první virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažéru. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením v boji proti koronaviru se účastníci nemohli sejít v jedné hale. Proto vedení Českého veslařského svazu uspořádalo virtuální šampionát, do kterého se závodníci mohli zapojit ze svého domova pomocí internetového propojení. Dvoukilometrovou trať absolvovali také veslaři z Piešťan a jedna francouzská soutěžící.   

Boj o mistrovské medaile přilákal především mladé veslaře. Jen dorostenců startovalo rekordních 94, juniorů pak 67. Oba vítězové těchto kategorií podali výjimečné výkony. Tomáš Panchártek suverénně ovládl soutěž dorostenců a obhájil loňský titul. Pardubický veslař zajel skvělý čas 6:14,6 a zvítězil o téměř 20 s před druhým Miroslavem Vokálkem z Litoměřic. Ten v těsném souboji o stříbrnou medaili udolal Radima Höniga z ČVK Brno. Boj o zlato mezi juniory byl podstatně vyrovnanější. Pro vítězství si nakonec v nejlepším čase dne 6:03,9 s přehledem dojel Jan Čížek z Tábora před Martinem Sedlákem z Přerova, který svůj výkon také stačil pod 6 minut a 10 sekund. Oba tito mladí veslaři jsou kvalifikovaní na mistrovství světa, které proběhne také virtuálně na konci února. Bronzovou medaili získal Richard Krejčí z Bohemians.

Téměř všechny mistrovské tituly v dívčích kategoriích putují na Moravu. Pro zlatou medaili a šerpu si dojela Eva Slepičková z Olomouce mezi dorostenkami a také juniorka Zuzana Pazourková z LS Brno. Také v ženské kategorii se radoval klub Lodních sportů Brno. Na dvojnásobné vítězství dosáhla Bára Kárová. Bývalá juniorská mistryně světa díky celkovému prvenství získala také první místo v kategorii do 23 let. Stejný double se podařil také oběma vítězům závodů lehkých vah. Martin Dufek přidal další dva tituly do brněnské sbírky. Nikola Vičíková potěšila příznivce Blesku. Pouze v mužském souboji si veslaři obě prvenství rozdělili. Mistrem ČR se stal smíchovský Jiří Čáp. Mezi veslaři do 23 let si pro triumf dojel celkově druhý Aleš Pospíšil z Břeclavi.

V závěrečném závodě virtuálního Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažéru padl nový český rekord. V kategorii veslařů Masters 55-59 se o něj postaral Jiří Pfeifer. Závodník z ČVK Brno posunul 9 let staré maximum Pavla Slámy o 5,4s na současnou hodnotu 6:31,3!

Zástupci jednotlivých oddílů i samotní závodníci se shodli, že premiéra šampionátu v netradiční podobě se vydařila. „Děkujeme organizátorům za možnost si konečně zase zazávodit,“ shodli se všichni. Velký dík za zorganizování těchto závodů patří především Dušanu Macháčkovi, Tomáši Tkáčovi a René Vondrákovi!  

Kompletní výsledky jsou zde. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > Virtuální Mistrovství ČR ozdobil nový český rekord!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352