První tři místa na MČR družstev patří VK Hodonín, ČVK Pardubice a VK Blesk

2.10.2023

Letošním vítězem Mistrovství ČR družstev se stal moravský klub VK Hodonín. Podařilo se mu převálcovat větší kluby i významné oddíly s velkou mládežnickou základnou. 

Jak hodnotí hodonínský předseda Filip Švrček poslední závod Českého pohátu, tedy MČR družstev, celkově sezónu a jaké má s klubem a týmem plány na další rok? 

„Myslím si, že se nám podařilo až do konce pohárových závodů dosáhnout cíle, který jsme si stanovili už na jaře. Domluvili jsme se v oddíle s dospělými závodníky, že budeme trénovat a pomůžeme družstvu mládeže k zisku bodů do poháru a možnému vítězství. Titul mistrů republiku družstvech jsme získali právě díky zapojení dospělých závodníků. Předešlé roky jsme končili na druhém, třetím místě a chyběli nám body za seniorské kategorie. Pro nás je to velmi cenné, ale víme, že to je poprvé a asi naposledy. 

Byly tam samozřejmě lepší a horší výsledky. Velmi si cením výsledků osmy dorostenek, které byly outsiderem závodu a díky týmovosti a chemii mezi závodnicemi se povedlo vyhrát. Trochu mě mrzí osma dorostenců a juniorů, tam jsme naopak počítali s lepším výsledkem. 

Velkým soupeřem pro nás byly Pardubice a bylo skvělé soupeřit a přetahovat se o body. Významnými soupeři jsou vždy velké pražské kluby a tohle vítězství je pro nás obrovsky hodnotné. 

Naší ambicí do budoucna není obhájit toto vítězství, není to v našich silách i v řadách sportovců nebo trenérů. Rozhodně máme chuť vést dál mladé veslaře, ale trochu svobodněji a s menším důrazem na dril veslování u mladých veslařů, žáků. Chceme se soustředit na rozvoj mladých sportovců na té všeobecné sportovní úrovni, především ovládnutí dovedností různých sportů. Takže pracovat na rozvoji schopností budeme až od starších žáků a také dál s určitou pokorou. Takže plán na další roky je malinko jiný, a vše je především domluva a nějaké souznění názoru i s ostatními trenéry.“ 

Druhé místo obsadil ČVK Pradubice, třetí VK Blesk. 

Celkový vítěz Českého poháru bude vyhlášen na slavnostním večeru u příležitosti vyhlášení "Veslaře a posádky roku". Na tomto večeru se oceňují i vítězové jednotlivých kategorií v bodování ČP. 

Galerii fotek z MČR Družstev naleznete ZDE

Výsledky ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > První tři místa na MČR družstev patří VK Hodonín, ČVK Pardubice a VK Blesk

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352