VK Olomouc řeší nepříjemnou situaci

10.5.2018

Olomoučtí veslaři se dostali do složité situace. Na 4 roky přišli o možnost trénovat na obvyklém úseku řeky Moravy v centru města. Město Olomouc se rozhodlo vytvořit tzv. protipovodňovou regulaci řeky. Ve středu města bude v délce 2km kompletně rozbouráno koryto řeky. Bude rozšířena náplavka, uprostřed města se shodí zdi a nové se postaví o 4m vedle, aby se navýšila kapacita řeky. Také budou zbourány a znovu postaveny 2 mosty.

Původní dohodu s městem Olomouc o možnosti veslování do konce června stavební firma neuznává a tak znemožnila sportovcům přístup na vodu. I když na řece Moravě práce neprobíhají v plném rozsahu, veslování bylo zakázáno. Je to velká škoda pro jeden z nejúspěšnějších olomouckých sportovních klubů.

Situaci veslaři z Olomouce minulý týden částečně vyřešili tak, že část lodí odvezli na louku 2km nad loděnicí, kde si oplotili pozemek cca 20x20m. Mají tam pár lodí a na 600m dlouhém úseku se střídá celý klub. Řeka v tomto místě má šířku 31m a hloubku 70cm. Kvalita tréninku tím tak strádá. Město tam však nechá veslaře jen do konce června. Není tam totiž žádné hygienické zázemí.

Pro VK Olomouc se jedná o kritickou situaci. V oddíle vesluje hodně dětí včetně juniorských a dorosteneckých reprezentantů. Věřme, že se vedení klubu podaří situaci vyřešit a najít vhodný azyl, kde bude možné kvalitně trénovat následující čtyři roky.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > VK Olomouc řeší nepříjemnou situaci
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352