VK Olomouc řeší nepříjemnou situaci

10.5.2018

Olomoučtí veslaři se dostali do složité situace. Na 4 roky přišli o možnost trénovat na obvyklém úseku řeky Moravy v centru města. Město Olomouc se rozhodlo vytvořit tzv. protipovodňovou regulaci řeky. Ve středu města bude v délce 2km kompletně rozbouráno koryto řeky. Bude rozšířena náplavka, uprostřed města se shodí zdi a nové se postaví o 4m vedle, aby se navýšila kapacita řeky. Také budou zbourány a znovu postaveny 2 mosty.

Původní dohodu s městem Olomouc o možnosti veslování do konce června stavební firma neuznává a tak znemožnila sportovcům přístup na vodu. I když na řece Moravě práce neprobíhají v plném rozsahu, veslování bylo zakázáno. Je to velká škoda pro jeden z nejúspěšnějších olomouckých sportovních klubů.

Situaci veslaři z Olomouce minulý týden částečně vyřešili tak, že část lodí odvezli na louku 2km nad loděnicí, kde si oplotili pozemek cca 20x20m. Mají tam pár lodí a na 600m dlouhém úseku se střídá celý klub. Řeka v tomto místě má šířku 31m a hloubku 70cm. Kvalita tréninku tím tak strádá. Město tam však nechá veslaře jen do konce června. Není tam totiž žádné hygienické zázemí.

Pro VK Olomouc se jedná o kritickou situaci. V oddíle vesluje hodně dětí včetně juniorských a dorosteneckých reprezentantů. Věřme, že se vedení klubu podaří situaci vyřešit a najít vhodný azyl, kde bude možné kvalitně trénovat následující čtyři roky.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > VK Olomouc řeší nepříjemnou situaci

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352