Závody nabitý poslední měsíc. Jak se dařilo veslařům doma i ve světě?

14.9.2023

Soubor:
finále_Žkys.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
849kB

Poslední měsíc si mohli čeští veslaři užít spoustu akcí doma. Směrem k olympijským hrám v Paříži byl nejdůležitějším závodem srbský šampionát. V Bělehradě se podařilo zajistit dvě místa na OH. 

18. srpna proběhly Beach sprinty v Třeboni, na nich se mohla mládež nominovat na Coupe de la Jeunesse do Itálie (tento závod čeká i dospělé, Donoratico 21.-24.9.).

Nabitý byl i poslední srpnový víkend. V Litoměřicích se konala už 69. mezinárodní regata

V té samé době závodil reprezentační tým U23 na šampionátu v Krefeldu, kde získala Anna Šantrůčková stříbro na skifu. Po Univerzitním světovém zlatu přidala tato talentovaná mladá závodnice další významnou medaili do sbírky. 

V tu samou dobu probíhal i evropský šampionát Coastal Rowing ve Francii. Aleš Suský vybojoval stříbro a věřme, že zopakuje tento skvělý výsledek i v Donoraticu. Lucie Heranová zůstala těsně pod stupněm vítězů, ale pro ni to byla první zkušenost „ve vlnách“. 

Září začalo regatou v Roudnici, Břeclavi a Beach sprintem v Mostě. Zároveň došlo na poslední kolo Sev.en cupu, kde si veslaři z Hodonína a Pardubic odvezli hlavní výhru v podobě skifa! Tento závod byl vícekolový a žáci na párových čtyřkách sbírali dle umístění body. Poslední kolo se konalo v Mostě a vítěz ve starších žácích a žačkách bral skifa. 

3. září začalo Mistrovství světa v Srbsku a o týden později jsme získali pro ČR dvě účastnická místa na OH v Paříži. 

9.-10. září se konal 56. ročník Polabského poháru

Akademičtí veslaři vyrazili do polské Bydgoště na Akademické mistrovství Evropy. Tentokrát posádka reprezentovala v čistém složení svoji univerzitu. Akademici z ČVUT získali třetí místo na párové čtyřce. Veslaři z ČZU přivezli dokonce dvě medaile, nepárová čtyřka vybojovala zlato a půlka této posádky ještě stříbro na dvojce bez kormidelníka. 

Mladí závodníci slavili úspěchy na regatě ve Villachu. Tým složený z velké části z členů Labské Akademie vyrazil na mezinárodní regatu do Rakouska. Cílem bylo zprostředkovat mladým závodníkům mezinárodní zkušenosti, na této regatě startují veslaři okolních států a závody jsou velmi dobře obsazené. 

Před ními je už třetí zářijový víkend a my vás zveme na Máchovo jezero, kde se koná Mistrovství ČR v Beach Sprintu. Vyrazit můžete i na Táborskou regatu. Pokud zůstanete v Praze, zúčastněte se místní Smíchovské regaty.

Užívejte pěkného počasí, přijďte závodit nebo fandit a mějte radost ze sportování.

FOTO: Zdeněk Šišma (Beach Sprint třeboň)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Závody nabitý poslední měsíc. Jak se dařilo veslařům doma i ve světě?

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352