Zemřel Antonín Akai

26.2.2024

S těžkým srdcem a hlubokou úctou se loučíme s naším dlouholetým členem a přítelem, který nás dne 19. února 2024 opustil. Toník byl nejen vášnivým veslařem, který strávil nespočet hodin na vodě a přispěl k úspěchům mnoha posádek, ale také rozhodčím, který svou vášeň pro sport předával dál i přes hranice naší země.

Jeho láska k pohybu nebyla omezena pouze na veslo a vodu. Jeho vášnivý duch ho vedl na zelené pažity Staré Břeclavi, kde s přáteli a rivaly sdílel radost z fotbalové hry až do pozdního věku. Domov, který sdílel se svou milovanou manželkou, byl obklopen velkou zahradou, kam vkládal stejně mnoho lásky a péče jako do výchovy jejich dvou synů.

Toník byl příkladem hrdého sportovce, který nikdy nepřestal bojovat. Dokonce i když mu tělo už tolik nesloužilo, odmítal oporu hůlky a místo toho upřednostňoval svobodu, kterou mu poskytovalo kolo. Jeho nezlomný duch a odhodlání zůstane mezi námi jako inspirace.

Ať je mu země lehká. Věříme, že na něj nahoře čekají ti, kteří odešli před ním – jeho rodina a přátelé, se kterými se nyní může znovu shledat. Sbohem, Toníku, budeš nám všem chybět. Tvá oddanost, humor a přátelský duch zůstanou navždy v našich srdcích.

Za SVK Břeclav Josef Akai ml.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Zemřel Antonín Akai

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352