Zemřel člověk mnoha talentů Jiří Kincl

23.7.2020

Družba 1974Družba 1974
Družba 1974
Jiří Kincl, Manfred Strnad, Přemysl PanuškaJiří Kincl, Manfred Strnad, Přemysl Panuška
Jiří Kincl, Manfred Strnad, Přemysl Panuška
MR_Blesk_1974MR_Blesk_1974
MR_Blesk_1974
Blesk_4_dciBlesk_4_dci
Blesk_4_dci

V sobotu 18. července navždy opustil veslařské kamarády Jiří Kincl. Jeho odchod ve věku třiašedesáti let šokoval každého, kdo se tu smutnou zprávu dozvěděl.

Jirka byl člověkem mnoha talentů. Ten veslařský rozvíjel v pražském Blesku, kde se pod trenérským vedením Jirky Tesárka vypracoval do juniorské reprezentace. S osmou připravovanou legendárním Vojtou Hvězdou získal v roce 1974 v bulharském Pančarevu stříbrnou medaili na závodech Družba, což byla v té době jedna z mála příležitostí změřit síly s veslařským světem.

Výraznou měrou se v roli obchodníka zasloužil o rozvoj trenažérového veslování v České republice i rozšíření jeho popularity mezi širší veřejnost. Jirka byl pozitivně naladěný člověk, nezkazil legraci, rád k ní přispíval. S úsměvem říkával: „Musím k sobě bejt tvrdej.“ Na posledním setkání, na podzim v Blesku, jsme si z něho s Přemkem Panuškou dělali trochu legraci: „Jirko, tys byl vždycky dříč!“ Naráželi jsme na skutečnost, že s veslováním, pro které měl nesporně velký talent, skončil předčasně. Jenže Jirka skutečně dříč byl! Po většinu života vykonával dvě zaměstnání najednou, hodně se věnoval dětem, rodině. Nejspíš jen on sám věděl, jak vážně je nemocný. Přesto si nestěžoval, nešetřil se a žil naplno do posledního okamžiku.

V loděnici Blesku jsme s „Kinďou“, jak se mu přezdívá, prožili chvíle, na které nikdy nezapomeneme. Také proto se s ním přijdeme rozloučit v úterý 28. července odpoledne do Veslařského klubu Blesk, kde jste od 17 hodin vítáni všichni, kdo jste Jirku znali, měli ho rádi a vážili si ho. 

Manfred Strnad    Foto: Václav Svoboda a archiv

Jménem Českého veslařského svazu bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast celé rodině a přátelům pana Kincla. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Zemřel člověk mnoha talentů Jiří Kincl

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352