Ženský dvojskif postoupil v Rotterdamu přímo do finále, dařilo se i dalším posádkám

13.7.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Nepříznivé počasí potrápilo veslaře i pořadatele během prvního dne III. kola světového poháru v Rotterdamu. Na dráze Willem Alexander Baan se dopoledne spustil silný déšť doprovázený bouřkou. Rozjížďky proto byly přesunuty na odpoledne. Silný vítr, který křižoval závodní dráhu, donutil rozhodčí upravit závodní formát na jízdu na čas. Všechny lodě proto do svých jízd startovaly v 30-ti sekundových intervalech pouze v první dráze. Český tým se s touto změnou vypořádal výborně. Hned čtyři posádky své rozjížďky vyhrály, další postoupila do semifinále díky času.

Přímo do nedělního finále se podařilo postoupit dvojskifu žen. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou daly zapomenout na minulé kolo SP, kde se jim po nemoci Lenky nedařilo podle představ, a postoupily do svého čtvrtého společného finále SP. V rozjížďce za sebou nechaly silné lodě USA i Německa a celkově zajely třetí nejrychlejší čas ze všech dvojskifů.

Třetími nejrychlejšími časy se do dalších bojů kvalifikovali také svěřenci Milana Dolečka. Jak Ondřej Synek na skifu, tak Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem na dvojce bez kormidelníka s bezpečným náskokem vyhráli své rozjížďky a zajistili si výhodnější dráhy do semifinále, což vzhledem k povětrnostním podmínkám, které v Nizozemsku panují, bude velmi důležité!

I Mirce Topinkové se podařilo snadno postoupit mezi nejlepších dvanáct. Hned v první rozjížďce za sebou nechala nejbližší soupeřku o propastných 13 s a ukázala, že se s ní musí opět počítat stejně jako v předchozích závodech po jejím návratu na skif. Velmi dobrý závod za sebou mají také kluci na dvojskifu lehkých vah. Výborně vypořádali se změnou v sestavě, kdy Miroslava Vraštila nahradil po boku Jiřího Šimánka Jan Cincibuch, a z jízdy na čas postoupili do semifinálových bojů. Ve své rozjížďce byli sice čtvrtí za posádkami Německa, Velké Británie a Slovenska, celkově však zajeli devátý nejrychlejší čas a bez problémů se probojovali do TOP 12.

O necelé 2s unikl postup dvojce bez kormidelníka žen. Sestry Žabovy dojely v rozjížďce na třetím místě, což o jedno místo nestačilo na přímý postup. Ve srovnání časů posádek z dalších jízd byly 14. nejrychlejší. Na poslední postupovou pozici Britek však ztratily pouze 1,68s. 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Ženský dvojskif postoupil v Rotterdamu přímo do finále, dařilo se i dalším posádkám

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352