Nejen nabitá osma chce medaili

20.9.2007

deník Sport 19.9.2007

PRAHA - Na mistrovství Evropy ve veslování, obnovené po 34 letech, se chystá i šest českých lodí v čele s mimořádně kvalitní osmiveslicí. Staronovou vrcholnou mezinárodní akci hostí od čtvrtka polská Poznaň. Do osmy usedne například skifař Ondřej Synek, členové dvojskifu Václav Chalupa a Milan Doleček či Jakub Hanák, který patří mezi klíčové muže párové čtyřky.

"Máme šanci vyzkoušet posádku, kterou bychom v sezoně asi těžko složili," uvedl předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval. Tím poukázal na fakt, že při nasazování nejlepší osmy by reprezentanti na mezinárodních akcích nebojovali o dvě, tři medaile, ale jen o jednu. "Očekávám skvělý výsledek, minimálně se popereme o medaile," věří.

Idea nominovat osmiveslici na mistrovství Evropy vznikla po letošních Primátorkách, kde veslaři pražské Dukly porazili rozdílem třídy reprezentační posádku Německa. Pro ME bude jedinou změnou ve složení vítězného týmu nadějný Jakub Zoff, který zastoupí zdravotně indisponovaného Tomáše Karase. Také další členové výpravy mají medailové ambice. Například čtvrtá z mistrovství světa skifařka Miroslava Knapková i dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková.

 

Nominace na ME - muži: Ondřej Vetešník, Jan Vetešník (dvojskif lehkých vah); Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth (čtyřka bez kormidelníka); Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Straka, Vlastimil Čabla (čtyřka bez kormidelníka lehkých vah); Jakub Friedberger, Jakub Makovička, Jan Schindler, Václav Chalupa, Milan Doleček, Jakub Hanák, Jakub Zoff, Ondřej Synek, kormidelník Oldřich Hejdušek (osma). Ženy: Miroslava Knapková (skif); Gabriela Vařeková, Jitka Antošová (dvojskif).

eli

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352