Rok 2007

 
27.9.2007 Čeští veslaři ovládli mistrovství Evropy

Čeští veslaři získali v závěru sezony na víkendovém mistrovství Evropy v Poznani pět medailí a stali se tak nejúspěšnější zemí, která se na obnoveném kontinentálním šampionátu představila. Jednu ze tří zlatých medailí navíc získala osmiveslice, která je složena z elitních domácích veslařů. více

26.9.2007 Zlato je náplast aneb co trápí Chalupu

MF DNES - Barbora Žehanová více

26.9.2007 Z Tiskové konference 24.10.2007

Právo 24. 9. 2007 Martin Kézr více

20.9.2007 Nejen nabitá osma chce medaili

deník Sport 19.9.2007 více

20.9.2007 Zkusíme vyjet medaili Hejduškovi k jeho padesátinám

VICEMISTR SVĚTA NA SKIFU ONDŘEJ SYNEK CÍTÍ NA OSMĚ VĚTŠÍ ZODPOVĚDNOST A PŘED ME TVRDÍ:

* Kdy se zrodila myšlenka vašeho startu na osmiveslici při mistrovství Evropy, které začíná v pátek v Poznani?

Před sezónou to v plánu nebylo, ale když jsme na Primátorkách s osmou vyhráli, tak nás napadlo, že by to na Evropě stálo za pokus. Při oslavě mého skifařského stříbra na MS ještě v Mnichově jsme se definitivně rozhodli dát to s klukama zase dohromady.

* O skifu jste v souvislosti s obnoveným kontinentálním šampionátem neuvažoval?

Ne, věděl jsem, že buď pojedu osmu, nebo zůstanu doma a budu odpočívat.

* Bylo těžké přinutit se na konci sezóny ještě do dalšího tréninku?

Abych pravdu řekl, tak docela jo, ale když na vás čeká dalších osm lidí, tak do toho jdete. Takhle to vzali ostatní. Týden po mistrovství světa jsme si vyhradili pro dovolenou a potom začali společnou přípravu. Kdybych měl jet sám na skifu, asi bych se na vodu nepřinutil.

* Složení Synek, Chalupa, Doleček, Schindler, Friedberger, Hanák, Makovička, Zoff -Hejdůšek představuje mix toho nejlepšího, co české veslování nabízí. Má tedy osma na ME medailové ambice?

Na Primátorkách jsme získali sebedůvěru, tak ano. Sice se říkalo, že jsme loď Německa, která byla teď druhá při MS, porazili jen díky zrádné zatáčce na Vltavě, ale já myslím, že bychom jim to mohli ještě jednou nandat. Sestava je prakticky stejná jako na Primátorkách, vypadl jen Karas ze zdravotních důvodů a místo něj jede Zoff. Určitě v Poznani můžeme bojovat o stupně vítězů, ani podle tréninků nejezdíme pomalu a tu medaili chceme.

* Kormidelníkovi Hejduškovi bude 1. října padesát, vyjedete mu v Poznani dárek?

Zkusíme to. Medaile by byla fajn pro každého, ale Oldovy narozeniny vnímáme, už jsme dostali pozvánky na oslavu. Má ji společně s naším trenérem Dolečkem, který zažívá stejné jubileum a dárek v podobě cenného kovu by určitě brali oba.

* Je pro vás hodně odlišné dělat stroka na osmě než závodit sám na skifu?

Už jsem si to zažil na těch Primátorkách, je to něco úplně jiného. Před sebou mám kormidelníka a za mnou sedí dalších sedm lidí a kdybych se dopustil nějakého selhání, tak to není jen můj průšvih, ale celé té posádky. Trochu to lze srovnat s dvojskifem, na kterém jsem jezdil do aténské olympiády, ale tady cítím ještě větší zodpovědnost.

* Je možné, že byste osmě dal v budoucnu přednost před skifem?

Vidím to jako dost nepravděpodobné, nejen já, ale i další kluci přišli z různých posádek a každý z nás bude tíhnout k té své disciplíně.“

více

20.9.2007 Ministryně Duklu rušit nebude

PRAHA - Armádnímu sportovnímu středisku Dukla aktuálně nehrozí zrušení. Ministryně obrany Vlasta Parkanová v úterý řekla, že úvahy o tom, zda je nutné Duklu financovat z prostředků resortu, jsou pouze jejím osobním názorem. Zrušení Dukly prý není součástí materiálu, který chce ministerstvo obrany v souvislosti se snižujícím se rozpočtem vojska předložit vládě. Ministryně zdůraznila, že návrh na zrušení Dukly v současnosti nefiguruje v žádných armádních reformních plánech. více

20.9.2007 Veslaře čeká ME. Zruší jim ministryně Duklu?

Sport Aktualne.cz : 18.9.2007 více

3.5.2007 Osmdesátý zářez do vesla

 

23.4.2007 Neumannová se stará o skifařku

Neumannová se stará o skifařku více

19.4.2007 Ondra a vicemiss

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352