Zkusíme vyjet medaili Hejduškovi k jeho padesátinám

20.9.2007

VICEMISTR SVĚTA NA SKIFU ONDŘEJ SYNEK CÍTÍ NA OSMĚ VĚTŠÍ ZODPOVĚDNOST A PŘED ME TVRDÍ:

* Kdy se zrodila myšlenka vašeho startu na osmiveslici při mistrovství Evropy, které začíná v pátek v Poznani?

Před sezónou to v plánu nebylo, ale když jsme na Primátorkách s osmou vyhráli, tak nás napadlo, že by to na Evropě stálo za pokus. Při oslavě mého skifařského stříbra na MS ještě v Mnichově jsme se definitivně rozhodli dát to s klukama zase dohromady.

* O skifu jste v souvislosti s obnoveným kontinentálním šampionátem neuvažoval?

Ne, věděl jsem, že buď pojedu osmu, nebo zůstanu doma a budu odpočívat.

* Bylo těžké přinutit se na konci sezóny ještě do dalšího tréninku?

Abych pravdu řekl, tak docela jo, ale když na vás čeká dalších osm lidí, tak do toho jdete. Takhle to vzali ostatní. Týden po mistrovství světa jsme si vyhradili pro dovolenou a potom začali společnou přípravu. Kdybych měl jet sám na skifu, asi bych se na vodu nepřinutil.

* Složení Synek, Chalupa, Doleček, Schindler, Friedberger, Hanák, Makovička, Zoff -Hejdůšek představuje mix toho nejlepšího, co české veslování nabízí. Má tedy osma na ME medailové ambice?

Na Primátorkách jsme získali sebedůvěru, tak ano. Sice se říkalo, že jsme loď Německa, která byla teď druhá při MS, porazili jen díky zrádné zatáčce na Vltavě, ale já myslím, že bychom jim to mohli ještě jednou nandat. Sestava je prakticky stejná jako na Primátorkách, vypadl jen Karas ze zdravotních důvodů a místo něj jede Zoff. Určitě v Poznani můžeme bojovat o stupně vítězů, ani podle tréninků nejezdíme pomalu a tu medaili chceme.

* Kormidelníkovi Hejduškovi bude 1. října padesát, vyjedete mu v Poznani dárek?

Zkusíme to. Medaile by byla fajn pro každého, ale Oldovy narozeniny vnímáme, už jsme dostali pozvánky na oslavu. Má ji společně s naším trenérem Dolečkem, který zažívá stejné jubileum a dárek v podobě cenného kovu by určitě brali oba.

* Je pro vás hodně odlišné dělat stroka na osmě než závodit sám na skifu?

Už jsem si to zažil na těch Primátorkách, je to něco úplně jiného. Před sebou mám kormidelníka a za mnou sedí dalších sedm lidí a kdybych se dopustil nějakého selhání, tak to není jen můj průšvih, ale celé té posádky. Trochu to lze srovnat s dvojskifem, na kterém jsem jezdil do aténské olympiády, ale tady cítím ještě větší zodpovědnost.

* Je možné, že byste osmě dal v budoucnu přednost před skifem?

Vidím to jako dost nepravděpodobné, nejen já, ale i další kluci přišli z různých posádek a každý z nás bude tíhnout k té své disciplíně.“

Martin Kézr, deník PRAVO 19.9.2007

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2007 > Zkusíme vyjet medaili Hejduškovi k jeho padesátinám

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352