ME U23 2019 - Ioannina

9.9.2019 Jan Cincibuch je podruhé mistrem Evropy do 23 let na skifu lehkých vah Foto Detlev Seyb

Jan Cincibuch podruhé v kariéře vybojoval titul mistra Evropy do 23 let. V součtu s juniorskými ME je to již třetí zlatá medaile pro odchovance berounského klubu. Skifař lehkých vah si do řecké Ioanniny přivezl skvělou formu, kterou předváděl již na předchozím seniorském MS v Linci.  Po hladkém postupu z rozjížďky musel veslař pražské Dukly ve finále bojovat až do konce. Ještě v polovině se držel na třetí pozici, ale 500m před cílem už byl druhý za tureckým soupeřem. Do poslední čtvrtiny trati však Honzovi zbylo jednoznačně nejvíce sil. Zatímco veslař z Turecka se propadl mimo medailové příčky, český reprezentant si dojel pro jednoznačné vítězství. „Spokojený jsem moc, taky ale cítím úlevu, že už je to za mnou. Byla to dlouhá sezóna a kombinace těchto závodů s mistrovstvím světa před týdnem byla nakonec náročnější, než jsem si představoval. Hlavně tedy po psychické stránce - udržet koncentraci,“ vyprávěl po splnění svého cíle šťastný skifař. Teď už se svěřenec Michala Vabrouška těší na pár dnů bez veslování: „Myslím, že je lepší před závody žádné očekávání nemít. Cíl ale byl zopakovat tady předloňský výsledek. To se podařilo, takže mám velkou radost a těším se, že si teď trošku odpočinku. No a pak, hurá zpátky do práce.“ více

8.9.2019 7 českých lodí se probojovalo do finále Mistrovství Evropy do 23 let v Ioannině Foto Detlev Seyb

Sedm českých posádek bude dnes bojovat o medaile ve finále Mistrovství Evropy do 23 let 2019 v Ioanniněvíce

6.9.2019 Deset českých posádek bude bojovat o medaile na ME U23 v Ioannině

Sobotními rozjížďkami odstartuje v řecké Ioannině Mistrovství Evropy U23 2019. Do Řecka se vypravil početný reprezentační tým, který se bude snažit navázat na předchozí dva šampionáty, ze kterých čeští veslaři přivezli celkem šest medailí. V roce 2017 Jan Cincibuch vybojoval titul mistra Evropy do 23 na skifu lehkých vah, o rok později se s medailemi roztrhl pytel a český tým přivezl hned 5 cenných kovů. Jan Cincibuch figuruje v nominaci i tentokrát a může navázat na svůj dva roky starý úspěch z polské Kruszwice. více