9.8.2023 I přes nové rozhodčí se ČVS stále potýká s jejich nedostatkem

V letošním řádném termínu zkoušek úspěšně absolvovali seminář, zkoušku i praktickou ukázku 4 kandidáti.  celý článek

8.8.2023 Stanovisko předsednictva Českého veslařského svazu k publikovaným závěrům kontroly Národní sportovní agentury

V uplynulém půlroce proběhla ze strany Národní sportovní agentury veřejnosprávní kontrola způsobu nákupu veslařských lodí a dalšího sportovního materiálu pro Český veslařský svaz v letech 2019 až 2021. Kontrola byla ukončena a závěry v protokolu o kontrole jsou v tuto chvíli z pohledu Národní sportovní agentury konečné, neboť vůči nim není možné uplatnit další opravné prostředky. celý článek

8.8.2023 V Číně Češi vylovili tři smolné brambory ale také skifařské zlato

Anna Šantrůčková získala v neděli 6. srpna v čínském Chengdu zlato na FISU WORLD UNIVERSITY GAMES. celý článek

8.8.2023 Závodníci kategorie masters byli velmi úspěšní na regatě v Mnichově

V termínu 27.-30. července se závodilo na Euro Masters Regatě v Mnichově. Letos se jí zúčastnili veslaři ze 17 českých oddílů, nejúspěšnějšími se stali veslaři KVM Mělník, Bohemians Praha, Slavia Praha, ČVK Pardubice, VK Olomouc, VK Perun, VK Hodonín. Naši závodníci získali 25 vítězství. celý článek

5.8.2023 Počasí si pohrálo s mistrovstvím světa juniorů, naši se drželi statečně

Počasí zkrátilo mistrovství světa už o druhý den. Po odloženém stratu MS ze středy na čtvrtek se kvůli počasí zrušila i finálová neděle. Všechna finále se odjela v sobotu odpoledne. celý článek

4.8.2023 Junioři vyrazili ve Francii do bojů o postupová místa

I za nepříznivého počasí vyrazili junioři ve Francii do bojů o postupová místa. Na start se postavilo všech šest českých posádek. celý článek

2.8.2023 Začíná Mistrovství světa U19 v Paříži

Začíná další z vrcholů veslařské sezóny – Mistrovství světa U19 v Paříži od středy 2. srpna do neděle 6. srpna. Naši trenéři vyšlou do bojů o medaile 6 posádek. celý článek

30.7.2023 Junioři pokračovali ve skvělých výkonech i druhý den Coupe de la Jeunesse

Druhý den Coupe de la Jeunesse panovaly v Amsterdamu složité podmínky, voda byla hodně „rozbouřená“. Naši junioři si s nimi však poradili velmi dobře. celý článek

30.7.2023 Medailové žně v Amsterdamu

Skvělé výkony předvedly české posádky na Coupe de la Jeunesse v Amsterdamu. Závodu se účastní více než 400 závodníků ze 17 zemí Evropy. Z pěti českých posádek, které dnes do závodů nastoupily, čtyři z nich vybojovaly medaile. Tři zlaté a jednu stříbrnou. celý článek

23.7.2023 V nedělních finálových jízdách předvedly české posádky bojovné výkony

V brutálním horku měly výhodu posádky, které startovaly hned ráno. Všechny tři české posádky ve finále B předvedly bojovný výkon a rozhodně se neztratily. Anička Šantrůčková dojela ve finále A na šestém místě. celý článek