Veslařské aktuality

25.9.2022 Grand Finále. Synek se loučil jako triumfátor

Zlatou tečku světového šampionátu v Račicích napsal Ondřej Synek. Posledním závodem legend, kde se loučil s kariérou. Jako vítěz. Nechal za sebou olympijské vítěze Olafa Tufteho, Iztoka Čopa nebo Maheho Drysdalea, dále Lassiho Karonena a Allana Campbella. Skvělé vysvědčení pro něho, ale možná trošku vykřičník pro jeho následovníky, že až v této exhibici zazněl nejsilnější aplaus celého mistrovství. celý článek

24.9.2022 Dnes to na tribunách vřelo! Jak závodily české lodě?

Jako první se nám představil lehký dvojskif žen. Holky měly krásnou sezónu, na světovém poháru se podívaly i do finále A.  celý článek

24.9.2022 Senzační bronz českého veterána s hasičem. Kopáč s Viktorou v sedmém nebi

Senzační bronzovou medaili vybojovala ve čtvrtečním odpoledni dvojka bez kormidelníka lehkých vah Milan Viktora-Jiří Kopáč. Parťáci, kteří se s vrcholovým veslováním už rozloučili a po návratu k němu chodí do práce a starají se o rodiny s dětmi. Jednomu je čtyřicet, druhému dvaatřicet. Těsně před cílem drželi dokonce stříbrnou pozici ještě před Maďary, možná si mohli pomyslet až na zlato Italů. Každopádně báječný úspěch! Přestože se účastnilo jen šest posádek a jelo se tedy rovnou finále. celý článek

24.9.2022 Lenka Antošová bojovala o A-finále. Chybělo málo. Nevadí, pojedu další pěkný závod

Ještě na metě 1500 metrů držela nejzkušenější česká veslařka Lenka Antošová fanoušky v adrenalinovém rauši. Ještě čtyři sta metrů před cílem v naději na nedělní boj o medaile… A pak ji přece jen udolala španělská i německá lodice, před ní už byla novozélandská a britská. Pojede B-finále. celý článek

22.9.2022 Mistrovství světa bude vstupovat do šestého dne a čeká ho finálový víkend, boj o cenné kovy se blíží. Jak jsou na tom české posádky?

Přehled MS Račice 2022 celý článek

22.9.2022 Drysdale si dal se Synkem pivo. Při exhibici v sobě probudí soutěživost

Z pěti soupeřů, které si Ondřej Synek pozval na svoji nedělní rozlučku v podobě exhibičního závodu na 500 m, dorazil do Račic  jako první 43letý Novozélanďan Mahé Drysdale. Hned po obědě si se svým rivalem, teď už spíš kamarádem, dali plzeňské pivo. Oba mají ve sbírce pět titulů z MS, Drysdale navíc i olympijské zlato z Londýna a Ria. celý článek

21.9.2022 Středa 21. září byla velice úspěšná pro oba dvojskify mužů, lehký i těžký dvojskif pokračují do semifinále.

Míra s Jirkou proletěli cílem celý článek

20.9.2022 Stop harašení. Na to dbají bývalé mistryně světa. Safeguard „officerky“

Už bývalá reprezentační veslařka a několikanásobná mistryně republiky Lucie Žabová se představí v osmadvaceti letech v Račicích v jiné roli. Ještě jako studentka medicíny před dvěma lety pomáhala v první linii odběrového stanu Vinohradské nemocnice na dvanáctihodinových směnách. Teď přijala roli Safeguarding Officera. celý článek

20.9.2022 Dnes se bude bojovat o semifinále. Sledujeme třetí závodní den na MS v Račicích.

Leni Antošová si své semifinále vybojovala v pondělí odpoledne! celý článek

18.9.2022 První závodní den na MS je za námi. Co nás čeká v pondělí?

Honza Potůček dojel ve své jízdě na 5. místě a pokračuje do opravné jízdy. V jeho závodě dojel na druhém místě norský veslař Kjetil Borch, který byl na OH v Tokiu stříbrný.  celý článek